Nejlepší fotografie amerických národních parků zavítaly do Brna

Po úspěšném startu v Plzni jsme výstavu 100 let národních parků odvezli do Brna. Jestliže Plzeň byla Evropským městem kultury v roce 2015, tak Brno je jím každý rok a nepotřebuje k tomu žádné oficiální tituly. Hlad po výstavách je v Brně snad ještě větší, než po tamní vyhlášené čokoládě z manufaktury ajala.

Výstava 100 let národních parků USA přináší divočinu do měst a snaží se představit a zvýraznit rozdíl mezi těmito světy. Světy, které se mohou skvěle doplňovat, pokud dáme přírodě šanci.

Zakladatelé amerických národních parků považovali divokou přírodu za novodobé chrámy.

Proto jsme se rozhodli v každém městě využít městské chrámy – ty nejvíce industriální prostory, které jejich provozovatelé dovedli k dokonalosti a městského urbanismu. V Plzni to byl areál bývalého autobusového depa, v Praze se domovem přírody stal Vnitroblock

V Brně proto logicky musela volba padnout na prostor, který má výše zmíněné již v názvu – Industra. Bývalé mrazírny hostily výstavu od 25. ledna. Mráz byl naštěstí jen venku, výstavní prostory totiž byly pokaždé krásně vyhřáté díky krbu v Industra Coffee.

Úvodní přednáškou otevřel výstavu náš americký host Juraj Letovanec. Jeden z největších odborníků na arboristiku k nám zavítal až z Annapolis ve státě Maryland.

 

Pokud jste výstavu v Brně nestihli, tak se nic neděje. V Industře totiž můžete posedět u kávy a během toho si prohlížet galerii z výstavy…