Jsme nová generace. Je nám jedno, kdy jsme se narodili, odkud pocházíme, co děláme a jaký je náš příběh. Jediné, co nás spojuje je vztah k přírodě. Chceme si ji užívat naplno, a proto ji chceme čistou. Umíme trochu počítat, takže víme, že planeta je jen jedna. Také víme, že nulou se nedá násobit (nebo tak nějak). Takže jestli si zničíme jednu přírodu, tak další už nebude. Jednoduché počty. Do přírody se však vydávají i tzv. lesní příšeráci. Maji obří ruční zbraně, na koncích opatřené prsty a rozsévají v přírodě odpadkovou spoušť. Jsou nejen příšéráky, ale i pašeráky. Do luhů a hájů totiž pašují hordy igelitových obalů. Jejich hlavní zbraní je plechovka a PET lahev. Neznáme je, ale víme, že existují. Žijí mezi námi. Možná i v našich rodinách a mezi našimi přáteli. Naše strategie je jednoduchá, tiše se pohybujeme krajinou a šíříme zprávy s protiodpadkovým poselstvím. Mluví za nás činy a… hashtagy.
Přírodě a péči o ní nevěnujeme jen jeden den v roce. Jsme s ní v souladu 24/7. K přírodě se nechováme hezky jen na Den Země, na Den úklidu skládky nebo na Den Bobra, ale každý den. Dnes, zítra, pozítří. Vlastně i včera.

Ať už jdeme venčit psa v parku nebo sebe ze stanu, fotit západ slunce na Sněžku, sjíždět sjezdovku nebo řeku, chováme se k přírodě, tak aby po nás nezůstala žádná stopa. Jako bychom tam ani nebyli.

Divočina je nadějí pro uchování světa. Henry David Thoreau

A jak se můžeš zapojit? Normálně klikni sem a čti dál.

Vše co děláme, myslíme vážně. Vše co píšeme, myslíme s lehkou nadsázkou. Pokud se ti něco z toho, co píšeme, nelíbí, tak klikni na křížek v pravém horním horu a dělej, jako bys tu nikdy nebyl… ale pak se nediv.

JBTN_LOGO_CAMO_250